Szkolenia

I. Temat szkolenia: Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wykorzystanie narzędzi AAC w pracy z dzieckiem z autyzmem.

Opis szkolenia:

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z narzędziami i technikami wspierania kompetencji komunikacyjnych u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ilustrację stanowić będzie materiał filmowy z zajęć edukacyjnych i terapeutycznych realizowanych na co dzień w przedszkolu terapeutycznym i szkole terapeutycznej oraz studia przypadków. W trakcie szkolenia będzie można zwiedzić Przedszkole i Szkołę dla dzieci z ASD i podyskutować o problemach, które macie Państwo na co dzień w pracy z dziećmi.

Zakres tematyczny:

• Trudności komunikacyjne dzieci z autyzmem
  • Ocena kompetencji komunikacyjnych dziecka z autyzmem
  • Wspomagające i alternatywne systemy komunikacji w pracy z dziećmi z autyzmem
  • Wsparcie AAC w pracy z dzieckiem niemówiącym
  • Wsparcie AAC w pracy z dzieckiem mówiącym

Data: 7-8 kwietnia 2018 r.

Godziny: 7 kwietnia 9:00-18:00, 8 kwietnia 9:00-14:00

Miejsce: Kraków ul. Prądnicka 10

Cena: 450 zł brutto

Cena obejmuje:

• materiały ze szkolenia w formie elektronicznej oraz papierowej
  • przerwę kawową
  • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Dla kogo:

• szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz studentów.

Forma szkolenia:

Zajęcia prowadzone są w formie wykładowej, warsztatowej oraz grupowej.

II. Temat szkolenia: Wizualizacja i strukturalizacja w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Opis szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z technikami i strategiami rozwijania kompetencji społecznych, komunikacyjnych, samodzielności dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu opartymi na ustrukturyzowanym nauczaniu i wizualizacji. Ilustrację stanowić będzie materiał filmowy z zajęć edukacyjnych i terapeutycznych realizowanych na co dzień w przedszkolu terapeutycznym i szkole terapeutycznej. W trakcie szkolenia będzie można zwiedzić Przedszkole i Szkołę dla dzieci z ASD i podyskutować o problemach, które macie Państwo na co dzień w pracy z dziećmi.

Zakres tematyczny:

• Specyfika funkcjonowania poznawczego dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  • Ustrukturyzowane nauczania oraz wizualizacja jako metody o obiecującej skuteczności w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Strukturalizacja miejsca i czasu
  • Plany aktywności jako forma rozwijania samodzielności
  • Podpowiedzi wizualne w rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych

Data: 21-22 kwietnia 2018 r.

Godziny: 21 kwietnia 9:00-18:00, 22 kwietnia 9:00-14:00

Miejsce: Kraków ul. Prądnicka 10

Cena: 450 zł brutto

Cena obejmuje:

• materiały ze szkolenia w formie elektronicznej oraz papierowej
  • przerwę kawową
  • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Dla kogo:

• szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz studentów.

Forma szkolenia:

Zajęcia prowadzone są w formie wykładowej warsztatowej oraz grupowej.

Prowadzący szkolenia:

mgr Karolina Sobierska – psycholog, w trakcie całościowego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku „Stosowana analiza zachowania przygotowanie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania”. Uczestniczyła w licznych szkoleniach związanych z metodami pracy z dziećmi z autyzmem. Na co dzień nadzoruje pracę terapeutyczną w Niepublicznym Przedszkolu oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu, a także pracuje w zespole diagnostycznym w Poradni dla Dzieci z Autyzmem. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół problematyki prawidłowego oraz atypowego rozwoju dzieci i młodzieży w szczególności w obszarze poznania społecznego i komunikacji.

mgr Iwona Nowak – logopeda ze specjalnością neurologopedia kliniczna. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach m.in. z zakresu budowania kompetencji komunikacyjnych oraz językowych. Na co dzień prowadzi indywidualne zajęcia terapeutyczne z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz warsztaty dla rodziców. Jest superwizorem zespołu logopedów w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu "Przystanek Przedszkolak".

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 576 631 464 oraz pod adresem mailowym biuro@przystanek-wiedza.pl