AAC w naszym przedszkolu

12-10-2023

Połączyć przyjemne z pożytecznym? To brzmi jak plan idealny! Fioletowe Maluchy podbijają krakowskie cukiernie i pizzerie w ramach zajęć z AAC prowadzonych przez Panią Gabrysię :)

Na pewno jesteście ciekawi, co to za zajęcia? Już tłumaczymy...

Zajecia AAC, a dokładniej metody, które są podczas nich stosowane, mają za zadanie wspierać komunikację osób z trudnościami w werbalnym porozumiewaniu się z otoczeniem. Dzięki tym zajęciom przedszkolaki mają możliwość nawiązywania relacji z innymi ludźmi poza przedszkolem, swobodniejszego wyrażania swoich preferencji i potrzeb - a wiadomo jak trudną decyzją jest wybór pomiędzy lodami czekoladowymi a truskawkowymi :)

W trakcie zajęć wykorzystujemy specjalnie przygotowane plansze z obrazkami, przy pomocy których uczestnicy smodzielnie dokonują zamówienia i samodzielnie za nie płacą. Frajda i duma rozpiera wszystkich! Jak myślicie, gdzie nasze maluchy jeszcze zawitają?