Żegnamy ferie zimowe

10-02-2020

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy intensywny okres ferii zimowych w naszym Przedszkolu. Przedszkolaki uczestniczyły w specjalnie zorganizowanych na tę okazję wydarzeniach. Wszystkie dzieci aktywnie spędzały ten wolny od zajęć edukacyjnych czas, poznając nowe i ciekawe miejsca rekreacyjne. Dzięki zaplanowanym na ten okres wyjściom i wycieczkom, nasi wychowankowie nie tylko rozwijali ciekowość poznawczą i zainteresowanie sportem, ale także miały wspaniałą okazję by doskonalić swoje umiejętności samoobsługowe i komunikacyjne. Największym hitem okazało się wyjście do Centrum Wspinaczkowego, w którym to dzieci mogły pod okiem wykwalifikowanego instruktora wspinaczki spróbować swoich sił w tym wymagającym sporcie. Zajęcia organizowane w czasie ferii przez nauczycieli i specjalistów skupiały się wokół tematyki zimowej – zabaw na śniegu, sportów zimowych, zimowych krajobrazów. Miały na celu rozwijanie swobodnej ekspresji muzycznej i plastycznej dzieci, poszerzanie zakresu doświadczeń poprzez zabawy np. z wodą i lodem, wykonywanie prac plastycznych i technicznych o tematyce zimowej.

Po tym niezwykle aktywnym tygodniu, pełnym wrażeń i świetnej zabawy, wszystkie Przedszkolaki udały się na zasłużony odpoczynek. W tym tygodniu odpoczywają, a już od poniedziałku nasze Przedszkole rusza pełną parą z nowym zasobem sił i energii do pracy