Tydzień sensoryczny

02-08-2017

Wakacje wciąż trwają, a za nami ulubiony wakacyjny tydzień sensoryczny.

Rozpoczęliśmy go od wyjścia do Sali Doświadczania Świata, gdzie rozbudzaliśmy wszystkie nasze zmysły korzystając z dostępnych atrakcji. Basen z kulkami, kolumna wodna,  sensoryczne pianino oraz mnóstwo światełek – to była zabawa!

Kolejny upalny dzień przyniósł nam ochłodę w postaci zabaw z wodą. Rozbijaliśmy wodne balony, wyławialiśmy Smerfnych bohaterów z wody, używaliśmy różnokolorowych barwników do jej farbowania. Wybraliśmy się również do Parku Jordana, by pochlapać się
w fontannach.

Środa upłynęła nam na wspaniałym pikniku, na którym zajadaliśmy smakołyki przygotowane przez rodziców, a w czwartek poznaliśmy ciecz nienewtonowską i jej zabawne właściwości – przelewanie, odbijanie, a także formowanie dziwnych kształtów. Nasze dłonie bardzo się napracowały!

Piątek pozwolił nam odpocząć od tych wszystkich wrażeń. Wyciszaliśmy się w Sali Odpoczynku, która została specjalnie na ten dzień przygotowana. Zdobyliśmy siły na kolejny fascynujący tydzień wakacji w przedszkolu!