Tydzień- Moje miasto

22-11-2016

W mijającym tygodniu nasze przedszkolaki poznawały Kraków. Zaczęło się od czytania krakowskich legend, rozpoznawania najbardziej znanych zabytków miasta na zdjęciach oraz uczenia się piosenek o lajkoniku i krakowskim rynku. Nie mogło również zabraknąć pięknych prac plastycznych przedstawiających herb naszego miasta.

Następnie niektóre grupy przedszkolaków pomimo utrzymującego się chłodu udały się na wycieczkę, aby w pobliżu przedszkola odszukać krakowskie zabytki. Poszukiwania te zaprowadziły nas, aż na krakowski rynek, gdzie mogliśmy posłuchać hejnału z wieży Kościoła Mariackiego oraz na własne oczy zobaczyć Sukiennice i Ratusz.

Kraków ma jednak, dużo tajemnic i jeszcze wiele ciekawych miejsc do odkrycia i zobaczenia przed naszymi kochanymi przedszkolakami.