Święto Narodowe 3 Maja

03-05-2020

Drogie Dzieci!

Dzisiaj dowiemy się kilku ważnych rzeczy o naszym kraju – Polsce.

Wspólnie z rodzicami obejrzyjcie poniższy filmik, który świetnie opowiada o tym, co najważniejsze dla Małego Patrioty:

Teraz już wiecie, co to są symbole narodowe – godło, flaga i hymn Polski.

Zachęcamy Was do stworzenia swoich własnych symboli.

W galerii poniżej znajdziecie sylwetę flagi do pobrania, którą możecie ozdobić w dowolny sposób – pokolorować, pomalować farbami, wykleić plasteliną lub bibułą czy papierem kolorowym.

Możecie także zaśpiewać hymn – przedstawiony obrazkowo tekst Mazurka Dąbrowskiego znajdziecie pod poniższym linkiem:

Nie zapomnijcie podzielić się z nami efektami Waszej pracy! Czekamy na Wasze prace plastyczne, wysyłajcie je nam drogą mailową.

Smile

Na koniec zapraszamy wszystkich do zabawy utrwalającej wiedzę na temat symboli narodowych:

Zabawa bieżna „Orły”

Rodzicu włącz ulubioną muzykę. Zadaniem dziecka jest poruszać się do rytmu naśladując lot orła. Na przerwę w muzyce dziecko zatrzymuje się, wyciąga wyprostowane ręce w bok, odwraca głowę w tę samą stronę co orzeł na godle – w prawą stronę (można wskazać kierunek, stając tyłem do dziecka).

Zabawa ruchowa „Flaga”

Rodzicu przygotuj dla dziecka dwie kartki – białą i czerwoną, włącz ulubioną muzykę. Zadaniem dziecka jest poruszać się do rytmu muzyki, trzymając w rękach kartki. Na przerwę w muzyce dziecko zatrzymuje się i układa flagę Polski z białej i czerwonej kartki. Uwaga, pilnujcie by ułożenie kolorów Waszej flagi zgadzało się z oryginałem.

Życzymy udanej zabawy! Smile

Pliki do pobrania: