Światowy Dzień Zwierząt - ciąg dalszy

20-10-2021

W Przystanku nadal świętujemy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przedszkolaki wraz z nauczycielami wybrały się do Zamkowej Zagrody w Rudnie, gdzie czekało na nich około 30 różnych zwierząt.

Mini ZOO położone niedaleko Zamku Tenczyn charakteryzuje się ogromną powierzchnią, ponieważ liczy aż 4 hektary pola na którym spotkać można między innymi: owce, barany, kozy, osły, lamy, alpaki, króliki, kury, kaczki czy też świnie. Zdecydowanie największą atrakcję stanowi możliwość zobaczenia, pogłaskania oraz nakarmienia zwierzątek.

Od rana przedszkolaki przygotowywały się na wyprawę do Zagrody; czytając historie obrazkowe i śpiewając piosenki z wykorzystaniem plansz PCS. Na miejscu każde dziecko miało możliwość pogłaskać oraz nakarmić zwierzęta. To był bardzo intensywny dzień, pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

Oprócz wtorkowej wycieczki, nauczyciele przygotowali dla dzieci wiele atrakcji na bieżący tydzień m.in. zagadki słuchowe, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe oraz bajkoczas.

Pliki do pobrania: