Logorytmika w Przystanku Przedszkolak

18-11-2022

Logorytmika to jedna z metod wspierających profilaktykę i terapię logopedyczną. Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji psychofizycznej dziecka. Kiedy obserwujemy nasze przedszkolaki podczas zajęć, widzimy, że Logorytmika w Przystanku wywołuje uśmiech, rozbudza ciekawość i wyzwala aktywność ruchową.

Podczas zajęć logorytmicznych ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową oraz słuchowo-ruchową, usprawniamy małą i dużą motorykę, pracujemy nad prawidłowym oddechem i poprawną artykulacją, ale przede wszystkim dobrze się bawimy. Wykorzystujemy różne środki i formy wyrazu: gramy na instrumentach perkusyjnych, tańczymy, śpiewamy, odtwarzamy rytmy, rozwiązujemy zagadki dźwiękowe, słuchamy muzyki relaksacyjnej.