Inspiracje dla Rodziców

23-03-2020

Szanowni Rodzice,

Dzisiaj polecamy Państwu kolejną ciekawą pozycję- bajkę terapeutyczną, która pomoże Państwu zaspokoić ciekawość oraz  odpowiedzieć na pytania i wątpliwości Waszych dzieci.

„Jeżyk Bartek zostaje w domu”, autorstwa psycholog i nauczycielki języka polskiego Marty Mytko, to historia tytułowego Jeżyka,  który z powodu wirusa musiał zostać w swojej norce.

W bajce, jeżykowa mama wyjaśnia Bartkowi, czym jest wirus, który uniemożliwił pójście do leśnej szkoły, w jaki sposób się rozprzestrzenia oraz dlaczego podjęto decyzję o pozostaniu w norce. Wszelkie informacje w niej zawarte oparte są o zalecenia i wiedzę z zakresu profilaktyki koronawirusa. W bajce można przeczytać także o różnych pomysłach na spędzanie i wykorzystanie czasu w domu.

Treść bajki została wzbogacona o list autorki do rodziców, wyjątkowe ilustracje Marii Mytko oraz komentarz, wraz z propozycją ćwiczeń do przeprowadzenia w domu, stworzoną przez psychologa i psychoterapeutkę dziecięcą Aleksandrę Salwę.

Dzięki uprzejmości wszystkich osób zaangażowanych w stworzenie bajki, ilustracji oraz komentarza z ćwiczeniami - Marty Mytko, Marii Mytko oraz Aleksandry Salwy, bajkę można pobrać tutaj: