Bal karnawałowy w Przystanku Przedszkolak

23-02-2017

16 lutego 2017 roku stał się jak dotychczas najbardziej kolorowym i roztańczonym dniem w naszym przedszkolu.  A to za sprawą karnawałowego balu do którego przygotowania trwały praktycznie od początku roku. Rodzice rozglądali się za wymarzonym i jedynym w swoim rodzaju przebraniem dla swoich pociech, a nauczyciele przygotowywali wystrój sal, układy do zabawy tanecznej oraz przypominali sobie jak w wymyślny i piękny sposób malować dziecięce twarze oraz jak ozdabiać karnawałowe maski.

W momencie rozpoczęcia zabawy tanecznej na korytarzu pojawiły się dziesiątki strojów w które ubrani byli zarówno dzieci jak i dorośli. Niektórzy dodatkowo zdecydowali się na pomalowanie twarzy lub skorzystali z masek, które wcześniej ozdobili. Wśród strojów dzieci znalazły się między innymi: strażak, kowboj, Batman, pirat, lew, prosiak, Spiderman, policjant, smok, muszkieter,elf i wiele, wiele innych.  Najwięcej radości i zadowolenia wzbudził oczywiście moment prezentacji strojów, podczas którego każde dziecko wychodziło na środek parkietu i mogło się poczuć jak król lub królowa balu. Wspólna zabawa w kółku również wywołała sporo radości i uśmiechu na twarzy, pomimo, że upłynęła niezwykle szybko. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za zaangażowanie i udział w balu karnawałowym.

Nasi wychowankowie wraz z rodzicami mają okrągły rok, na wymyślenie kolejnego przebrania, gdyż kolejny bal karnawałowy już za rok.